- Home
- ยป
- Our Products
- »
- LED Panel Lights
LED Panel Lights
Orient 15w 3in1 LED Panel Lights
Product Brochure
| Wattage | 15 W |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | ORIENT |
| Voltage | 12V |
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 20pcs per box
Wipro Garnet 16W Panel Light
Product Brochure
| Wattage | 16W |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Wipro |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Color Temperature | 6500K |
| Voltage | 12V |
At Laffale Interio Solution we deal in LED lights, Switches and Switchgears. We are authorised distributors for Brands Like Wipro, Havells, Eveready and L&T. We not only provide free consultation services for your lighting needs at your homes and offices, but also provide you these products at the best available rates in the market. We also offer installation services for the LED lightings.
Orient 10W 3IN1 PANEL LIGHTS
Product Brochure
| Wattage | 10W |
| Color | 3IN1 |
| Shape | Square |
| Brand | ORIENT |
| IP Rating | IP33 |
| Voltage | 12v |
| Material | Polycarbonate |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color Temperature | 5000-6500 K, 3500-4100 K, 2700-3000 K |
| Body Material | pvc |
| Usage/Application | Indoor |
| Finish | Matt |
*Orient Eternal Backlit Panel Series*
Used In Residences, Offices , Small Shops Where High Brightness Is Required.
Luminous Efficacy of 100 lm/W.
Inbuilt Constant Current Driver which ensure a constant light output irrespective of fluctuations.
Ultra Modern and minimalistic rimless design.
Optics: Polycarbonate diffuser
CRI: Ra>80 and glare free lighting.
*Available in Watts*
*10W, 15W & 20W*
( 6000k, 4000k, 3000k)
*10W & 15W*
( 3 in 1)
*Distributor Prices*
*Laffale Distribution*
Lohar chawl/ Worli
Wipro Wave Slim Panel 10w
Product Brochure
| Wattage | 10W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Square |
| Material | Polycarbonate |
| Brand | WIPRO |
| Voltage | 12V |
| Model Name/Number | WIPRO WAVE SLIM PANEL |
| Certification | RoHS, ISI |
| IP Rating | IP33 |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Usage/Application | INDOOR |
| Depth | 1 INCH |
| Length | 4INCH |
Additional Information:
- Production Capacity: 5000 PC
- Delivery Time: 1-2 DAYS
- Packaging Details: 10 pcs per box
Wipro 10w Wave Slim LED Panel
Product Brochure
| Wattage | 10W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | ROUND/SQUARE |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | WIPRO |
| Voltage | 12 |
| Model Name/Number | WAVE SLIM |
| Certification | RoHS, ISI |
| IP Rating | IP33 |
An ultra-slim panel with edge-lit LED's that provide soft, energy-efficient light that is used for ambient lighting (indoor applications). It imparts a sense of luxury, with its classic design, aesthetics and quality light.
Orient 15W LED Panel Light
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | ORIENT |
| Model Name/Number | ORIENT RIMLESS BACKLIT |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 20 pcs
Wipro 15w Led Panel Light
Product Brochure
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Shape | Round/Square |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | WIPRO |
| Model Name/Number | Wipro Wave Infinity Panel |
Orient 12W Led Panel light
Product Brochure
| Brand | ORIENT |
| Wattage | 12 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | 12W Backlit Rimless Panel |
| Shape | SQUARE/ROUND |
| Lighting Color | WH/WW/NW |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP33 |
| Length | 5" |
| Color Temperature | 2700-3000 K, 3500-4100 K, 5000-6500 K |
| Finish | PVC |
| No Of Led | 15W |
Round- Ø150mmSaving Over CFL Down Lighter> 60%Product Life30000 HrsApplicationsUsed In Residences, Offices , Small Shops Where High Brightness Is Required
Wipro 15w 3in1 Color Changing Panel
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Round |
| Model Name | Garnet |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Material | Polycarbonate |
| Light Color | 3 In 1 CCT (Color Changing) |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | WIPRO |
| Model Name/Number | 15W 3in1 Panel Light |
Additional Information:
- Item Code: D711560
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 3days
- Packaging Details: 10pcs per box
Orient LED Panel Light 12W Eco
| Model Name/Number | eco recess |
| Brand | ORIENT |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | SQ/RD |
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | WH,WW,NW |
| Color Temperature | 3500-4100 K, 2700-3000 K, 5000-6500 K |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
- ShapeSQ/RD
- Wattage12 W
- Lighting ColorWH,WW,NW
Orient 36w 2x2 LED Panel
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Brand | Orient |
| Wattage | 36W |
| Usage/Application | Office |
| Voltage | 220-240V |
| Model Name/Number | Orient 36w LED panel |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE, RoHS, ISI |
| IP Rating | IP33 |
Additional Information:
- Delivery Time: 1 day
Wipro 15w Panel Light
Product Brochure
| Brand | wipro |
| Wattage | 15 W |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 240 |
| Model Number/Name | WIPRO WAVE SLIM LED PANEL |
| Lighting Color | CDL,WW,NW |
| Type Of Light | Panel Light |
| Available Lamp Size | 6" |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
Comes In All Three Colours Of White, Warm White And Neutral White.
Wipro Wave Infinity Panel
| Model Name/Number | Wave Infinity Panel |
| Brand | WIPRO |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | SQ/RD |
| Wattage | 15 W |
| Lighting Color | WH/WW/NW |
| Color Temperature | 2700-3000 K, 5000-6500 K, 3500-4100 K |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
Seperate Driver
Rimless design
10W and 15W
Square and Round
Colors - 3k, 4k and 6k
1x1 Led Panel Light
| Wattage | 24W |
| Usage/Application | Indoor |
| Voltage | 12 V |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP33 |
Wipro 15W 3in1 Color Changing Panel
| Brand | wipro |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 10w and 15w |
| Model Number/Name | D711560,D711060 |
| Lighting Color | COLOUR CHANGING |
| Type Of Light | Panel Light |
| Certification | ISI |
| Current Rating | 240V |
| IP Rating | IP55 |
| Length | 6" |
| Base Cap | NONE |
| Depth | 28MM |
Wipro 2x2 40w LED Panel
Product Brochure
| Wattage | 40 W |
| Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Brand | wipro |
| Lighting Color | Pure White, Cool White, Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Certification | UL, ISI, RoHS, CE |
| Lumen Output | 3400 |
| Surge Protection | 10kv |
| Working Lifetime Hour | 15000 |
Wipro 2 x 2 led panel
3400 lumens
best in class product
suitable for offices and malls