- Home
- »
- Our Products
- »
- LED COB Light
LED COB Light
At Laffale we deal in LED lights, Switches and Switchgears. We are authorised distributors for Brands Like Wipro, Havells, Eveready and L&T. We not only provide free consultation services for your lighting needs at your homes and offices, but also provide you these products at the best available rates in the market. We also offer installation services for the LED lightings.
Belltrix Slim Cob
Product Price: Rs 350 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Power | 7W |
| Brand | Belltrix |
| Light Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | White |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP20 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Belltrix 12W Movable Cob
Product Price: Rs 370 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Power | 12W |
| Brand | BELLTRIX |
| Light Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Adjustability | Movable |
| Body Color | White |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| IP Rating | IP20 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Belltrix 7W Blaze Cob
Product Price: Rs 300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Power | 7W |
| Brand | BELLTRIX |
| Light Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Adjustability | Movable |
| Body Color | White |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 55mm |
| IP Rating | IP20 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback