- Home
- ยป
- Our Products
- »
- LED Bulbs
LED Bulbs
At Laffale we deal in LED lights, Switches and Switchgears. We are authorised distributors for Brands Like Wipro, Havells, Eveready and L&T. We not only provide free consultation services for your lighting needs at your homes and offices, but also provide you these products at the best available rates in the market. We also offer installation services for the LED lightings.
Wipro LED Bulb 12 Watt
Product Price: Rs 135 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Brand | WIPRO |
| Lighting Color | WH,WW |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Light Source | LED |
| Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Wipro LED Bulb 14 Watt
Product Price: Rs 145 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 14W |
| Brand | WIPRO |
| Lighting Color | WH,WW |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Light Source | LED |
| Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Edison Bulb Vintage Light Bulb
Product Price: Rs 200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Home, Office, Shop, Malls |
| Base Type | E40 |
| Voltage | 120 V |
| Lumens | 100 |
| Wattage | 40 W |
| Life Hours | 3000 Hours |
| Length | 5.25 in. |
| Diameter | 2.75 in. |
Our company is highly esteemed in offering Vintage Light Bulb
- Lumens100
- Wattage40 W
- Life Hours3000 Hours
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Wipro 0.5w LED Deco Lamps Safelight
Product Price: Rs 30 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 60 Piece
Product Details:
| Wattage | 0.5W |
| Brand | WIPRO |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Body Material | PVC |
| Shape | Round |
| Base Type | B22 |
| Power Consumption | 0.5 |
White, Warm white, Orange, yellow, red, blue, green, and pink colours available
- Body MaterialPVC
- ShapeRound
- Base TypeB22
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Wipro Garnet 18 Watt LED Bulb
Product Price: Rs 220 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 18w |
| Brand | WIPRO |
| Lighting Color | WH,WW |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Light Source | LED |
| Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Orient Eternal 40W LED Bulb
Product Price: Rs 450 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 40W |
| Brand | ORIENT |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Features | 40W |
| Light Source | LED |
| Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Orient |
| Voltage | 220V |
| Power Consumption | 40W |
| Shape | Flat Top |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Orient Eternal 60W LED Bulb
Product Price: Rs 590 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 60W |
| Brand | ORIENT |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Ceramic LED Bulb |
| Features | 60W |
| Light Source | LED |
| Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Orient |
| Voltage | 220V |
| Power Consumption | 60W |
| Shape | Flat Top |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback